Jezioro Żarnowieckie

Odległość od Willi Krokowa: 10 km

Jezioro Żarnowieckie jest chyba najbardziej znane z lokalizacji, w pobliżu nieukończonej elektrowni jądrowej w Żarnowcu. Jej budowa została wstrzymana w latach 90. po licznych protestach. Pozostałości budowli nadal “straszą” na wschodnim brzegu jeziora.

Natomiast na południowo-zachodnim brzegu znajduje się największa w Polsce elektrownia szczytowo-wodna. Przy jej górnym zbiorniku jest wieża widokowa Kaszubskie Oko.

Jeżeli chcesz się skupić się na krajobrazowych urokach jeziora, polecamy objechać je dookoła. Od południowo-wschodniej strony zatrzymajcie się na parkingu przy głównej drodze. Jest stąd przepiękny widok na jezioro, można też przespacerować się wąską plażą. Natomiast, w miejscowości Nadole znajduje się molo i kilka przystani. Przystań w Nadolu jest największym z czterech tego typu obiektów usytuowanych przy Jeziorze Żarnowieckim. Znajdują się tu cumownicze pomosty pływające dla jachtów oraz pomost stały dla statku wycieczkowego „Nadolanin”. Atrakcje czekające na amatorów sportów wodnych to przejażdżki motorówkami, wynajem kajaków, rowerków wodnych i łodzi wędkarskich. Na miejscu można wykupić pozwolenie na amatorski połów ryb na Jeziorze Żarnowieckim. Przystań jest zaopatrzone w pełne zaplecze sanitarne.

SUPER PROMOCJA!

Zaplanuj tygodniowy urlop i otrzymaj wyjątkową "KARTĘ PRZYJACIELA WILLI KROKOWA" która zapewni Ci stały rabat w wysokości 10% na przyszłe pobyty w naszym urokliwym pensjonacie!

Szczegółowe informacje są dostępne w naszej recepcji.